Plánujete stěhování? Poradíme několik tipů, díky kterým si celý stěhovací proces usnadníte.


  Autor: Veronika, publikováno 21.7.2015

boot-839786_640

 1. Začněte s přípravou na stěhování v dostatečném předstihu.

 2. Rozhodněte se, zda využijete ochoty kamarádů nebo služeb stěhovací firmy. Pokud se rozhodnete pro stěhovací firmu, objednejte si služby v předstihu.

 3. Zajistěte si dostatek krabic, přenosných boxů či velkých tašek.

 4. Stěhujete autem? Zajistěte si volný příjezd a parkování co nejblíže k domu.

 5. Stěhujete-li nábytek (skříně, komody), můžete jejich obsah využít pro přestěhování věcí, jako jsou peřiny a polštáře, či třeba dokumenty v šanonech. Nábytek před transportem omotejte fólií, zamezíte tím případnému poškrábání.

 6. Malé, ale těžké věci, jako třeba knihy, stěhujte v kufrech na kolečkách, transport bude o to lehčí.

 7. U křehkých věcí použijte výplně, které působí jako ochrana. Věci, jako kuchyňské nádobí (talíře, hrnky, skleničky) a vázy, zabalte do obyčejných novin. Zabráníte tak případnému rozbití či poškrábání.

 8. K zabalení kuchyňských nožů využijte látkových kuchyňských utěrek.

 9. Krabice plňte obsahem z konkrétních místností a následně si je označte (písmenem nebo barevným štítkem). Při vykládání  je tak můžete nosit přímo do příslušných místností a ušetříte takk čas i energii při vybalování.

 10. Lepenkové krabice si upravte k lepší manipulaci, a to vyříznutím obdélníkových tvarů po stranách krabice. Poslouží vám jako úchop.

 11. Oblečení pověšené na věšácích můžete snadno přestěhovat s pomocí velkých odpadkových pytlů, do kterých oblečení jednoduše přendáte ze skříně spolu s ramínky. Při vybalování je můžete rovnou pověsit.

 12. Lednici rozmrazujte alespoň 24 hodin před stěhováním.

 13. Zapojení kabelů v přístrojích si před jejich odpojením vyfoťte, pokud nejste odborníci na elektroniku, ulehčí vám to jejich následné zapojování.

 14. Na peřiny, polštáře a oblečení používejte vakuové pytle. Pomocí vysavače jednoduše odsajete vzduch a ušetříte tak spoustu místa při převozu.

 15. Při převozu skládejte krabice, tašky a boxy a kusy nábytku co nejtěsněji k sobě, zamezíte tak jejich volnému pohybu.